Vindere

Her finder du en oversigt over vinderne af de daglige konkurrencer. Ligeledes vil vinderen af hovedpræmien bliver annonceret her, tidligst d. 28. december.

Alle vindere kontaktes direkte.


Før-præmie: Gavekort på 500 kr. til Salling ROOFTOP.
Charlotte Jessen, Højbjerg

1. december: 2 billetter til musicalen ”Seebach” i Musikhuset Aarhus til valgfri dag
Maria Kornum, Assentoft

2. december: 1 stk. årskort til Godsbanens Åbne Værksteder
Rebecca Jacov, Skødstrup

3. december: 2 entrébilletter til Kvindemuseet samt kaffe og kage for to personer i cafeen
Henriette Gam Rasmussen, Århus c

4. december: 2 løbsnumre til Royal Run, en flaske champagne og en kongekrone
Mikkel Egelund, Viby

5. december: 2 VIP-billetter til valgfri Bakken Bears Champions League-kamp i Vejlby-Risskov Hallen i foråret 2018
Kent Thorsen, Randers SV

6. december: 2 billetter til Nytårspromenade med Aarhus Symfoniorkester i Musikhuset den 13. januar
Troels Ladefoged, Næstved

7. december: 2 billetter til Teatret Gruppe 38 til valgfri forestilling
Gitte Akselsen, Malling

8. december: En familiebillet (2 voksne og to børn) til Aarhus Skøjtehal inkl. pingvinleje og kaffe og kage i cafeen på 1. sal
Kirsten Dirksen, Viby J

9. december: 2 stk. Klub Moesgaard medlemskaber (årskort) til Moesgaard Museum
Kjeld Bussborg Johansen, Højbjerg
Anni Håkansson, Aarhus C

10. december: 2 billetter til International Natcabaret i Hermans i Tivoli Friheden under Aarhus Festuge 2018
Hanne Schmidt, Aarhus C

11. december: 2 billetter til SPOT Festival + 2 SPOT plakater
Dorte Overgaard, Viby J

12. december: 2 VIP-billetter til Volvo Ocean Race
Alain Robert, Risskov

13. december: En pakke bestående af: 2 billetter til valgfri AGF-kamp i foråret 2018, AGF+-pakke på kampdagen, der indeholder ”et gratis tæppe, én gratis kaffe samt kampprogram”, en signeret spilletrøje og en mursten fra det gamle klubhus
Trine Ehlers, Århus

14. december: 14. december: 2 billetter til valgfri forestillingsdag ved Vilhelmsborg Festspil samt en flaske vin
Solvej Jakobsen, Tilst

15. december: 2 endags-adgangskort til Sailors Lounge ved VM i Sejlsport Aarhus 2018
Jonna Christensen, Tilst

16. december: 2 endagsbilletter til Classic Race i 2018 (enten lørdag eller søndag u. tribune)
Bente Juul Simonsen, Aarhus

17. december: 2 partout-billetter til Danmarks Grimmeste Festival samt mad- og drikkebilletter til én aften
Karin Vorsaa, Skødstrup

18. december: 2x2 fribilletter til forestillingen ”Troen Og Ingen” ved Teatret Svalegangen
Hanne Tøfting Stefansen, Brabrand

18. december: Luna lysestage fra Applicata i egetræ m. sorte lyseholdere
Gitte Damsgsard, Aarhus N

18. december: 1 cd med Bamses Venners nye julesang ”Jul i Aarhus”
Astrid Nørlem, Aarhus V.
Marianne Larsen, Trige
Susanne Askøe, Lystrup
Kenneth Primdal, Viby J
Elsebeth Jensen, Viby
Pia Jepsen, Tranbjerg J
Kirsten Christiansen, Viby J
Vibeke Villsen, VibyJ
Mona Steensgaard, Østbirk

19. december: 2 årskort til ARoS
Marianne Poulsen, Tilst

20. december: 2 billetter til aftenkoncert i Bispejazz-teltet under Aarhus Jazz Festival 2018 – efter eget valg
Maria Oehlers, Risskov

21. december: 2 billetter til Lørdagsgus ved Badeanstalten Spanien (på valgfri dag i 2018)
Mogens Ryttergaard, Aalborg

22. december: 2 partoutbilletter til NorthSide
Pernille Larsen, Galten

23. december: 2 entrébilletter til Den Gamle By
Lea Ingerslev Duus, Aarhus C

24. december: En samlet pakke med 2 billetter til: Forfattermøde med Ursula Andkjær Olsen og Peter Adolphsen om det vrangvendte samfund, Dokk1, 31. januar og forfattermøde med Jesper Wung Sung om hans seneste roman, En anden gren, Åby Bibliotek, 9. april
Kirsten Jesperssgaard, Højbjerg

Hovedpræmie: Gavekort til butikkerne i Aarhus Cityforening - værdi 2.500 kr.
Jane Kramer, Aarhus V