Vindere

Her finder du en oversigt over vinderne af de daglige konkurrencer. Ligeledes vil vinderen af hovedpræmien bliver annonceret her, tidligst d. 28. december.

Alle vindere kontaktes direkte.


Før-præmie: 2 billetter til fodboldlandskampen ”Danmark-Irland” på Ceres Park mandag den 19. november.
Mette Christensen, Hasselager

Før-præmie: 2 billetter til ”Det Gode Selskab” med Mick Øgendahl og Frank Hvam i Musikhuset Aarhus (på valgfri dag, 28.-30. marts 2019).
Eva Secher, Rønde

Før-præmie: 1 signeret spillertrøje fra AGF og 2 billetter til fodboldkampen ”AGF - AC Horsens” 26. november.
Amanda MacLeod, Aarhus

Før-præmie: 2 billetter til “Kong Arthur”, Det Kongelige Teaters sommerforestilling på Moesgaard Museum (på valgfri dag, 23. maj – 29. juni 2019).
Heidi Alrøe, Viby J

1. december: Musikhuset Aarhus. 2 billetter til musicalen ”Flashdance” til valgfri dag.
Tina Stefansson, Aarhus V

2. december: Teaterhuset Filuren. 4 billetter til familieforestillingen ”En Spøgelseshistorie” til valgfri dag i december (Forestillingen er fra 8 år og op. Den kører frem til 18. december).
Bente Pedersen, Ikast

3. december: Den gamle By. 3 endagsbilletter til Den Gamle By (der er gratis adgang for børn under 18 år) samt 1 flaske af Den Gamle Bys sko-akvavit.
Dorte Nielsen, Langå

4. december: Moesgaard Museum. 2x2 årskort til Moesgaard Museum (fri adgang i et helt år for to personer og to ledsagere. Børn op til 18 år har gratis adgang på Moesgaard Museum).
Sofie Van't Veen, Aarhus C
Trevor Doig, Aarhus

5. december: Aarhus Volume. 5x1 billetter til Aarhus Volume Gadefestival 2019 og 5x1 Aarhus Volume t-shirt.
Hanne Frydensberg, Horsens
Sebastian Sommer, Aarhus C
Gerner Uhrenholdt, Munkebo
Flemming Weiss, Viby j
Camilla Wiborg, Højbjerg

6. december: Ceres Park og Arena. 2 billetter til Disney On Ice d. 13. februar 2019.
Anna Lenskjold, Århus C

7. december: The Tall Ships Races. 2½ times sejltur på Aarhusbugten på et af de smukke Tall Ships Races skibe fredag den 2. eller lørdag den 3. august 2019. Præmien er for 6 personer.
Tina Viktor, Malling

8. december: Teatret Svalegangen. 2 billetter til forestillingen “Breaking News” inkl. en 2-retters teatermenu på Retour Steak på en valgfri dag.
Monica Busk, Trige

9. december: Aarhus Jazz Festival. 2 billetter til en udvalgt koncert under Aarhus Jazz Festival 2019, to t-shirts og en Aarhus Jazz Festival 2019-plakat designet af plakatkunstner Finn Nygaard.
Sanne Schødt Jeppesen, Aarhus

10. december: AarhusGuiden. 1 Bakken Bears-spillertrøje og 1 Aarhus Skyline-ur.
Anne Broe, Thyborøn

11. december: SPOT Festival. 2 billetter til SPOT Festivalen 2019 og en festivalplakat.
Lilian Hansen, Beder

12. december: Classic Race Aarhus. 2 søndagsbilletter til Classic Race Aarhus 19. maj 2019.
Preben Andersen, Aarhus C

13. december: Nordiske mesterskaber i Ridesport. 1 gavekort til søndagsbrunch for to personer på Restaurant Mejeriet på valgfri dag.
Lei Cheng, Århus C